דף הבית

בנצי כ"ץ

בנצי כ"ץ (75) נולד בהונגריה ובשנת 1956 כשרוסיה פלשה למדינתו, ברחה המשפחה ועלתה לארץ הוא גדל בכפר חסידים ולאחר מכן עבר לחיפה.

בוגר ישיבת בני עקיבא, בעל תואר אקדמי בגיאוגרפיה ותנ"ך מטעם אוניברסיטת חיפה, עבד בחינוך הממלכתי 30 שנה כמחנך וסגן מנהל חטיבת ביניים בכפר הנוער הדתי, ניהל את המרכז הדתי בשכונת נווה שאנן, היה בין מייסדי המכון ללימודי שואה וכיהן כחבר מועצת עיר ויו"ר המפד"ל בעיר חיפה (2003 – 2006).

בין פעילויות ההתנדבות שלו, היה חבר בוועד נווה שאנן שנים רבות, תרם רבות לרווחת התושבים וביטחונם האישי בשכונה בכלל ולקשישים בפרט, היה חבר הנהלת התאגיד העירוני "מילב", חבר בעמותת "שילה"- למען פיתוח תהליכים עבור גמלאים. חבר הנהלה במקלט לנשים בסיכון בחיפה משנת 2013, מעורב בתמיכה בנשים בסיכון גבוה ויועץ לתהליכי ניהול.

כץ היה סגן יו"ר ארגון גמלאי העירייה, יו"ר ועדת חינוך וחבר בוועד המנהל של העמותה הפרלמנטרית למען ניצולי זכויות ניצולי שואה בישראל, פעל בוועדות לקשרי חוץ, הנצחת השואה, טיפול בדורות ההמשך ובעיקר כחבר הנהלת העמותה ועזר בארגון משלחות תלמידים למחנות השמדה בפולין. הוא חבר בהנהלת המועצה הציונית חיפה, במסגרתה פעל רבות לחידוש תודעת הציונות בקרב הציבור החיפאי והכרת המורשת הציונית וגבאי בית הכנסת "משכן שאנן" בנווה שאנן.

"אהבת האדם הובילה אותי להוראה" אומר כ"ץ "ולמרות שפרשתי לגמלאות לפני תשע שנים, אני עוסק כל השבוע בפעילויות התנדבותיות. זה האופי שלי, לתרום לחברה. מי שעסוק – יש לו זמן להכל.
"חיפה היא מודל של חיים ביחד, חברה הטרוגנית לחלוטין. אשכנזים וספרדים, ותיקים וחדשים, חילונים ודתיים. יש לנו פה הכל מהכל וזה מסתדר נהדר".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream