דף הבית

דוד קסטל

דוד קסטל (74) הוא מאנשי התעשייה המוכרים בחיפה ובארץ, בתחום המסחר והספנות.

הוא נצר למשפחה ששורשיה נטועים מאות שנים בעבר, כשהייתה מבין מגורשי ספרד והגיעה לעזה עד שזו נכבשה על ידי נפוליאון. המשפחה עברה לחברון ושרדה את פרעות 1929 וחלקה מצא מקלט במצרים, שם נולד דוד קסטל. בינואר 1950, כשירד שלג בחיפה, הגיעה משפחת קסטל למעברה בחיפה ומאז נטעה את שורשיה בעיר.

קסטל הוא נשיא לשכת המסחר והתעשייה בחיפה והצפון, יו"ר העמותה (לשעבר) לתיירות בחיפה, היה בעבר סגן נשיא לשכת הספנות, כיום יו"ר ועדת הכספים. שימש יו"ר הוועד המנהל של העמותה לתיירות ונופש חיפה, כיום חבר הועד המנהל.

קסטל יצר שינוי ממשי בכל הקשור לייצוג המגזר העסקי בחיפה ובצפון. יזם והביא לפעילות משולבת של הלשכה החיפאית עם הלשכה הארצית, פועל לקידום מוסדות כלכליים מהותיים בחיפה, ביניהם: הקמת בורסה נוספת ונמל תעופה בחיפה.

על מנת לעסוק בפעילות ציבורית ענפה, מינה את בנו למנכ"ל החברה המסחרית שבה הוא בעל השליטה, תוך התמסרות מלאה לעיסוקיו הציבוריים בהתנדבות מלאה, מחנך דור שלם להיות חיפאים נאמנים ותורמים לקהילה.

קסטל הוא בעל קשרים עם קובעי המדיניות הכלכלית בישראל. בעבר, קיבל ממלך שוודיה תואר אבירות של קצין מהמעלה הראשונה במסדר הקוטב ולאחר מכן הועלה לדרגת קומנדר והוא משמש היום כקונסול של שוודיה בחיפה ובצפון.

"גם לאנשים הכי עסוקים יש זמן לעסוק בפעילות ציבורית" אומר קסטל. "חיפה בשבילי היא הבית. אני זכיתי שהילדים, הבן והבת, וחמשת הנכדים, נשארו לגור לידי בחיפה. אנחנו קומונה חיפאית קטנה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream