דף הבית

ד"ר אליהו רחמים זייני

הרב ד"ר אליהו רחמים זיני (76), יליד אלג'יריה. עלה לארץ ב-1970 והחל את לימודיו במחלקה למתמטיקה בטכניון, שבה קיבל את התואר דוקטור והיה מרצה במשך שנים רבות בפילוסופיה יהודית ובתלמוד. עם השנים נוסף לו גם התפקיד של רב הטכניון ועמד בראש קהילה המורכבת מסטודנטים, משתלמים וחברי סגל ועובדים.

כמי שהינו נצר למשפחת רבנים שתולדותיה משתרעים על פני אלף שנים, רחמים חי עם השילוב של המדע והאמונה. מבחינתו, מדובר בעולמות שמשלימים האחד את השני. הוא הירבה לחנך על חשיבות לימודי המדע והטכנולוגיה ועל הערך החשוב של חיבור תורה ומדע. ואף הוכיח זאת תוך שימוש בידע תורני, מדעי ופילוסופי רחב.

הקים את קהילת אור וישועה, קהילה המשמשת המשך טבעי לקהילת בית המדרש בטכניון המעניקה מענה לצרכים חינוכיים של משפחות צעירו , שיעורי תורה ופעילות חברתית מגוונת. פרסם מאמרים וספרים רבים בנושא. כיום הוא משמש כיו"ר ישיבת ההסדר שמרכזת יהודים מכל קצוות תבל.

"תמיד היה לי חשוב שמהטכניון יצאו אנשי מדע, חוקרים ובעלי אמונה" הוא אומר. "כשהגעתי לחיפה בפעם הראשונה ב-1967 אמרתי לעצמי שצריך לשבור את העוינות בין חלקי עמנו.
התקדמנו המון מאז וחיפה היא הרבה יותר יפה בכל התחומים. חיפה היא קודש כמו כל חלק מארץ ישראל ואני רוצה לראות יהודים שאוהבים את המדינה, את עמם ומולדתם. חיפה היא עיר יפה בלי צל של ספק".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream