דף הבית

ולדימיר פטרוב

עו"ד ולדימיר פטרוב (73), עלה לארץ ב-1997 והגיע ישירות לחיפה. לפני שעלה לארץ, ניהל ולדימיר מוסד סניטרי וכיהן כסגן ראש העיר קימרובו וראש העיר אוסיניקי.

עם עלייתו לארץ השתלב בתחום עריכת הדין עם התמחות בתחום האזרחי, והוא מייעץ, בהתנדבות מלאה, לאוכלוסיות מוחלשות: קשישים ומעוטי יכולת ולעולים חדשים וותיקים שאינם שולטים היטב בשפה העברית. עו"ד פטרוב מסייע בחיפוש כתובות ודרכי התקשרות, עוזר בהכנת והגשת בקשות לגופים ממשלתיים ועירוניים וכן ביצירת קשר עם חברי כנסת ואישי ציבור. בנוסף, מייצג בבית משפט אנשים הזקוקים לעזרה כמו ניצולי שואה ואימהות יחידניות, בהתנדבות מלאה וללא כל תמורה. במהלך הסגר בתקופת הקורונה, הוא התנדב לחלוקת מזון ותרופות לאנשים שלא יכלו לצאת מביתם.

"אהבתי את חיפה מהרגע הראשון כי היא בנוייה על הר כמו בעיר מולדתי" אומר עו"ד פטרוב. "מאז שהגעתי לחיפה אני מרגיש פה כמו בבית, כאילו נולדתי פה וזו המולדת שלי. בחיפה אני לא מרגיש רוסי, אני מרגיש ישראלי ואני יכול לעשות כל מה שאני רוצה ולבחור איך אני רוצה לחיות. אני אוהב את האוויר של חיפה, את הים של חיפה ואת הנוף היפה שאני רואה מהבית שלי – ממפרץ חיפה עד לצפון. פה אני מרגיש שזו המדינה שלי".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream