דף הבית

ד"ר יצחק ענתבי

ד"ר יצחק ענתבי (76) נולד בטבריה למשפחה שורשית בת 12 דורות עד שהגיע לחיפה לפני כ-35 שנים לאחר שסיים את לימודי הרפואה. הוא פיתח ושימש כמנהל מערך אף-אוזן-גרון של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי וזכה בתעודת מצוינות של כללית.

במשך כל שנותיו כרופא, הכשיר ד"ר ענתבי דורות של רופאים והוא ממשיך ועושה זאת גם היום, לאחר שפרש לגמלאות. הוא מדריך היום את הרופאים החדשים שמגיעים למרכז הרפואי כרמל ומשמש כ"מנטור". ד"ר ענתבי הוא רופא בעל יכולת קלינית וכירורגית מצוינת ומעבר לכך הוא ניחן ברגישות ומסירות רבה לצרכי החולים, מהווה דוגמא ומופת כרופא ופעיל בוועד הרופאים במרכז רפואי כרמל.

ד"ר ענתבי מהווה כתובת לחולים שפונים אליו ומבקשים את עזרתו האישית בכל הנוגע לבעיות אף-אוזן-גרון והוא פועל על מנת למצוא להם פתרון לבעיותיהם, אם במסגרת בית החולים או במסגרת פרטית. ד"ר ענתבי מהווה "גשר" בין הדור הוותיק והמנוסה של הרפואה לבין הרופאים הצעירים שסופגים ממנו את הידע שצבר במשך עשרות שנים של עבודה למען הציבור.

"חיפה בשבילי היא העיר השנייה בארץ, אחרי טבריה שבה נולדתי ודורות של משפחתי נולדו בה" אומר ד"ר ענתבי. "יש לי בחיפה את אהבת העשייה, גדלתי וגידלתי את עצמי בחיפה עם אשתי היקרה שבזכותה הגעתי לחיפה. בכל פעם שאני נוסע מחוץ לעיר אני לא מצליח להבין איך אנשים גרים במקומות אחרים מלבד חיפה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream