דף הבית

ד"ר שי חורב

ד"ר שי חורב (77), חוקר ומרצה בתחום מדע המדינה וארץ ישראל. בוחן את ההיסטוריה של הציונות וההעפלה, כמו גם את המערכת הפוליטית בישראל ואת האידיאולוגיות הפוליטיות המרכיבות אותה. בעל תואר דוקטור במדעי המדינה ובתהליכים פוליטיים בפקולטה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת Newport בקליפורניה, ארה"ב.

ד"ר חורב נולד בחיפה של לפני קום המדינה בבית חולים שהיה ממוקם אז ברחוב פבזנר בשכונת הדר. מלבד התחום האקדמי-מחקרי, ד"ר חורב נמצא עמוק בתוך עולם התרבות. הוא שימש כמנכ"ל תיאטרון מחול ענבל ומנכ"ל תיאטרון הצפון בקריית חיים. הוא שימש גם כיו"ר ועדת התרבות של עיריית חיפה וחבר הדירקטוריון של תיאטרון חיפה. ד"ר חורב הוציא לאור שורה ארוכה של ספרים בנושא מדינת ישראל, אישים, והתהליכים הפוליטיים שעברו עליה. כיום כותב ספר על שבתאי צבי, ראש העיר היהודי הראשון של חיפה.

במקביל לקריירה המחקרית שלו, פעל ד"ר חורב שנים רבות בהתנדבות בעמותות וארגונים הפועלים למען אנשים עם מוגבלויות ומעוטי יכולת, הוא תרם הרצאות בנושאים שונים וצירף עמיתים מהעולם האקדמי למתן הרצאות בהתנדבות במסגרות שונות. את רוב זמנו היום הוא מעביר בכתיבה ובהרצאות ועדיין ממשיך לתרום לקהילה.

"אדם צריך לתרום כמה שהוא יכול" אומר ד"ר חורב "ואני מתכוון להמשיך לתרום".
"חיפה עבורי זה הבית שלי, נולדתי פה עוד לפני קום המדינה. זוהי עיר מיוחדת שאפילו חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל ביקש להיקבר בה אולם לא הרבה יודעים זאת. אף אחד לא יצליח להרוס את הייחודיות של העיר הזאת".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream