דף הבית

אישטו קבדה


ד"ר אישטו קבדה, נולד באתיופיה, למד כימיה, לאחר קבלת התואר השני עבד כמרצה, ומאוחר יותר כיועץ ופעיל חברתי לקידום החינוך במדינה. בשנת 1992 עלה לישראל והשלים תואר שלישי בהנדסת מזון בטכניון.
מאז ועד היום פועל ד"ר קבדה לרווחתם של בני העדה האתיופית. פעל בהתנדבות בשותפות חיפה-בוסטון לשילוב יוצאי אתיופיה בעיר והיה שותף לפיתוחה של תכנית "שילובים" העוסקת בחינוך בכל הגילאים, תעסוקה ופיתוח מנהיגות קהילתית. ד"ר קבדה אף היה שותף להצגת התכנית בפני הקהילה היהודית בבוסטון שהביעה בה את אמונה ומימנה את פעילותה. כיום עומד ד"ר קבדה בראש עמותת "מנהיגי העתיד" שגם להקמתה היה שותף. התכנית המופעלת בשיתוף הטכניון ומכללת אורנים, מעודדת מצוינות בקרב בני נוער ומכוונת אותם ללימודי מדע, הנדסה, טכנולוגיה ומתמטיקה. ד"ר קבדה הפך מודל חיקוי עבור צעירים רבים בני הקהילה האתיופית שהלכו בעקבותיו ללימודים אקדמיים.
"חיפה זה הבית שלי מאז שעליתי לישראל ב-1992 והגעתי ישירות לחיפה. גידלתי פה את הילדים שלי, בעיני הכל יפה בחיפה ולא הייתי מחליף אותה בשום מקום אחר. לא ידעתי שעשיתי משהו מיוחד כדי לקבל את התואר אבל זה כבוד גדול והוקרת תודה. אני מתכוון להמשיך לעשות למען בני העדה האתיופית ולהמשיך לתרום למען הקהילה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream