דף הבית

דוד אולמן


עו"ס דוד אולמן, שימש בשנות ה 70 כעו"ס בחיל הים, והיה אחראי על גיוסם וקליטתם של נערים שעד אז לא גויסו לצבא בשל עברם הפלילי. בעיריית חיפה הקים ועמד בראש המחלקה לטיפול בקשיש עד פרישתו לגמלאות.
אולמן היה בין יוזמי הגימלאידה שהפכה למסורת בחיפה, טיפל בחסידי אומות העולם שהתגוררו בעיר ואותם הכיר באופן אישי. באירועי חירום היה אחראי על פעילות העובדים הסוציאליים במכון לרפואה משפטית באבו כביר. על כל אלה, זכה אולמן בתואר מנהל מחלקה מצטיין של משרד העבודה והרווחה.
מאז פרישתו לגמלאות ממשיך אולמן, בפעילותו ומשמש בין היתר נציג ציבור במרכז לחקר ולימוד הזקנה באוניברסיטת חיפה וחבר הנהלת "שילה". במקביל לפעילותו המקצועית תרם לעיר בפעילות מוסיקלית רבת שנים בשדה החזנות והזמר החסידי. אולמן, המוכר כ"חזן החיפאי" ידוע כמלחין בשדה המוזיקה הדתית, זכה במקומות הראשונים במספר פסטיבלים ותחרויות, מופיע בהתנדבות בבתי חולים ואירועים שונים למען הקהילה.
"חיפה היא המקום הכי יפה בארץ, ממש ככה. נולדתי בחיפה וגרתי בה כל חיי. אני פותח את החלון ורואה את הנוף של הים ואת הנוף הירוק ואני לא צריך לנסוע לחו"ל כי יש לי את הנוף הכי יפה מחלון ביתי. היחסים בין כל העדות בחיפה הם יוצאי דופן, בשום מקום אין יחסים כאלו בין יהודים וערבים, חילונים ודתיים, זה משהו ייחודי לחיפה. בעיני כל מה שקשור לחיפה זה יפה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream