דף הבית

יוסף גילאור


עו"ד יוסף גילאור היה שותף בכיר ומנהל משרד עורכי הדין החיפאי הוותיק סלומון ליפשיץ.
לצד עיסוקיו המקצועיים, פועל עו"ד גילאור בהתנדבות לרווחת תושבי חיפה, בין היתר כחבר ועד העדה הספרדית בחיפה, בראשו הוא עומד בעשור האחרון. ועד העדה פועל במגוון נרחב של נושאים בתחומי החינוך, התרבות, הבריאות, הסיעוד והרווחה, מפעיל את בית האבות הספרדי ומקיים מפעל מלגות המעניק מידי שנה מלגות בהיקף נרחב לסטודנטים חיפאיים.
עו"ד גילאור מכהן כקונסול כבוד של ממלכת תאילנד בישראל וכנשיא לשכת המסחר והתעשייה ישראל-תאילנד אותה ייסד וקבע את מקום מושבה בחיפה. על פעילותו ותרומתו רבת השנים לקידום היחסים המסחריים והתרבותיים בין העמים העניקה ממלכת תאילנד לעו"ד גילאור את עיטור המופת.
משפחתו של עו"ד גילאור היא משפחה חיפאית שורשית, אביו, משה ז"ל, היה מראשוני סיטונאי הטקסטיל בחיפה. בשנת 1940, כשהאיטלקים תקפו את חיפה במלחמת העולם השנייה, עזבה משפחתו את חיפה ועברה לירושלים, שם נולד יוסף וכשהיה בן שנה וחצי, חזרה המשפחה להתגורר בחיפה.
"לא מגיע לי לקבל אישית את אות יקיר העיר, אני לא עושה משהו שאני חושב שהוא חריג. לדעתי, כל אדם צריך להקדיש מזמנו ומרצו למען הקהילה שבה הוא חי. זה משהו טבעי ולא צריך לקבל פרס עבור זה. הפרס הוא ליהנות ממה שעושים ולעשות רק טוב לאנשים. אני גדלתי בחיפה, למדתי בה ואני אוהב את העיר הזאת ולא מוכן לעזוב אותה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream