דף הבית

דניאל הרשקוביץ


הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ – נציב שירות המדינה ורב שכונת אחוזה בחיפה. כיהן בעבר כדיקן הפקולטה למתמטיקה בטכניון, יו"ר הסגל האקדמי של הטכניון, דיקן היחידה ללימודי המשך בלימודי חוץ של הטכניון, יו"ר המועצה הלאומית למחקר ולפיתוח, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, חבר כנסת ושר המדע והטכנולוגיה.
לצד עיסוקיו האקדמיים והממלכתיים ממלא פרופ' הרשקוביץ שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים, בין היתר כחבר בחבר הנאמנים של מוסדות אקדמאיים רבים, חבר מועצת ההסכמה של לשכת המבקרים הפנימים בישראל, חבר בפורום לאחריות לאומית, חבר במועצת החוקה של המכון הישראלי לדמוקרטיה, חבר בוועדת ההיגוי העליונה ללימודי מדע וטכנולוגיה של מערכת החינוך, ונמנה עם מנסחי אמנת כנרת השואפת ליצור מכנה משותף לזרמים והמחנות השונים בציבור היהודי. על כל אלה ועוד זכה להוקרה מרובה בארץ ובעולם וקיבל בין היתר את פרס לנדאו למחקר, מגן נגיד רוטרי לסובלנות ועמית כבוד למחקר של ביה"ס הגבוה לטכנולוגיה בירושלים.
הרב פרופ' הרשקוביץ שימש בשורה של תפקידים ציבוריים ב-13 השנים האחרונות: שר המדע והטכנולוגיה, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, יו"ר המועצה למחקר ופיתוח ומזה ארבע וחצי שנים הוא משמש כנציב שירות המדינה.
"חיפה בשבילי היא הכל. עיר מולדתי, מעולם לא עברתי דירה. אני נוסע מדי יום מביתי בחיפה למקום העבודה ויש ימים שאני נמצא שעות ארוכות על הכביש, נראה לי שזו הוכחה טובה עד כמה חיפה חשובה לי, אני לא מוכן לעזוב אותה. חיפה היא מרכז חיי וקשה לי לחשוב על כבוד גדול מזה מאשר לקבל את התואר יקיר העיר".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream