דף הבית

נסים שקלים

נסים שקלים (84) נולד בפרס ועלה לארץ בגיל עשר לשכונת שער עלייה בחיפה. משם עברה המשפחה לקיבוץ ליד ירושלים ושקלים הגיע שוב לחיפה לאחר שנפצע במלחמת סיני ונשלח לבית הבראה צבאי בכרמל. באחד הערבים הלך ברגל לכיוון שכונת הדר "ואז ראיתי את כל האורות מלמעלה למטה, כמו יהלומים ואז אמרתי לעצמי שאני אגור בחיפה".

שקלים, איש עסקים מוכר מאוד, מתנדב שנים רבות בגישור וסיוע למשפחות נזקקות. הוא היה ממקימי בית הכנסת הראשון בשכונת רמת הדר וממייסדי ומובילי הקמת בית הכנסת השכונתי בשכונת ורדיה שהפך למרכז חברתי ורוחני לכל תושבי ורדיה החילוניים והדתיים גם יחד.

יותר מארבעים שנה שהוא משתייך למסדר "הבונים החופשיים" שבו התנדב לפעילויות צדקה, חסד ועזרה לזולת. הוא נבחר כמה פעמים ל"איש השנה" בתקשורת המקומית.

שקלים מקפיד על מצוות הכנסת אורחים ומזמין לביתו לערבי שישי אנשים רבים לקבל את השבת. אנשי עסקים רבים מגיעים אליו על מנת לקבל עצות לשיפור המצב הכלכלי. שקלים פעיל גם בחוגים חברתיים וקהילתיים, חבר בארגונים העוסקים בצדקה, תורם באופן קבוע מזמנו, מרצונו וכיסו הפרטי, לצדקה, חסד ועזרה ציבורית.

"אני לא יודע למה מגיע לי תואר יקיר העיר" אומר שקלים "אני לא פרופסור ולא בניתי בניינים, אני איש שאוהב לאהוב אנשים ומכבד כל אדם באשר הוא, בלי קשר למצבו הכלכלי, מעמדו או המגזר שלו. אני אוהב את חיפה מאז שהחלטתי לגור בה ואני אוהב את האנשים בחיפה ומה שאני עושה זה למען העיר והאנשים. אני מבטיח לשאת את התואר בגאווה וצניעות ומקווה שבורא עולם יתן לי עוד שנים רבות כדי לעשות עוד מצוות שיעזרו לאנשים ולעיר שיקרה לליבי".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream