דף הבית

רחל אשרוב

רחל אשרוב (88) עלתה לארץ ב-1949 מצ'כוסלובקיה במסגרת עליית הנוער לקיבוץ כפר מכבי, שם הדריכה נוער עולה. היא התגייסה לנח"ל ולאחר השירות הגיעה לחיפה ומאז לא עזבה את העיר.

אשרוב התאהבה בעולם השירה והיא מקדישה לו כל רגע פנוי לצד פעילות ציבורית ענפה. במשך השנים היא שימשה כיו"ר אגודת שוחרי הספרות ואחראית על ארגון והפקת אירועים ספרותיים.

במשך כ-20 שנה ערכה והפיקה בשיתוף עם צוות בית אבא חושי את "הסלון הספרותי" – בימה לדיון ושיח בנושאים ספרותיים. היא יזמה והקימה בשיתוף עם אגף התרבות והחינוך של עיריית חיפה פרויקט "שירה לבתי ספר". בשנת 2000 נבחרה בין 100 הנשים המובילות על תרומתה האישית לקידום השירה בחיפה.

רחל חברה באגודת הסופרים העבריים אגודת העיתונאים, אקו"ם. פעילה בתקשורת קהילתית ובהפקת מגזין "בריזה צפונית". נמנית בין צוות היגוי של שדולת הגמלאים בחיפה. היא התנדבה במוסד לנערות במצוקה בער"ן (עזרה ראשונה נפשית) וחברה בהנהלה הציבורית של עמותת "אל-סם".

זה שנים רבות שהיא מרצה במועדוני פנסיונרים, בתי אבות וציבורים רחבים שונים בנושאי השירה שלה ובנושאים הקשורים לספרות. היתה חברה בצוות עריכת כתב העת "גלים" ובהמשך שימשה עורכת ראשית. משנת 2005 – שופטת בתחרות שירה הנערכת במסגרת פסטיבל אמניות לנוער יוצר בחיפה.

"אני אדם שאוהב לתת, לא יודעת לבקש, רק לתת" אומרת אשרוב "זה נותן לי סיפוק כשאני מצליחה לעזור אפילו במעט לאנשים אחרים ואני אוהבת לתת לאנשים בחיפה כי אני מרגישה שחיפה זה הבית שלי. מאז שהגעתי לחיפה אני יוצרת ועסוקה בשירה, ואני מנסה להפיץ את השירה בכל מקום בחיפה כדי שעוד אנשים יאהבו שירה ויאהבו את חיפה".

 

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream