דף הבית

ד"ר יהודית זוסמנוסביץ' ז"ל

ד"ר יהודית זוסמנוביץ', ממובילות המאבק לקידום מעמד האישה והמאבק לשוויון בין המינים בחיפה. אשת ציבור ופעילה חברתית, שפעלה רבות למען החברה והקהילה. זוסמנוביץ' מילאה שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים והתנדבותיים, בהם ביטאה את השקפת עולמה המתמקדת בקידום מעמד האישה, שיווין מגדרי, במאבק באלימות במשפחה ותמיכה במשפחות נזקקות.

בין התפקידים הציבוריים, אותם מילאה בהתנדבות במשך שנים רבות: חברת הנהלת מרכז ידידי המרכז הרפואי כרמל, ממקימות תנועת "גשר" – נשים יהודית וערביות בחיפה למען דו קיום, יוזמת ומנהלת פרויקט סלי מזון וארוחות חג למשפחות נזקקות, מייסדת ומנהלת מפעל החסד "לך עם" המעניק סיוע והכוונה לנשים בעולם התעסוקה ומניעת אלימות נגד נשים, חברת הוועדה לשוויון מגדרי והאגודה למחלמה בסרטן.

ד"ר זוסמנוביץ' ז"ל זכתה בשורה של פרסים ואותות הוקרה בהם: אשת המופת של נעמת לשנת 2019, שהוענק לה על היותה דוגמה ומופת לתושבי העיר בעשייתה הענפה למען משפחות נזקקות ומתן עזרה וסיוע לנשים במצוקה. תעודת הוקרה של עמותת יד עזר לחבר על תרומה למען ניצולי שואה, אשת השנה של מפלגת העבודה על "הובלת עשייה משמעותית, מעוררת השראה ופורצת דרך בקהילה, פרס מועדון רוטרי על פעילות העשרה אותה היא קיימה במסגרת המועדון ותעודת הוקרה ורישום בספר "גלגל הזהב" של אירגון האינר וויל הבינלאומי למלחמה בסרטן.

בנה, אלעד זוסמנוביץ: "עבור אימא, חיפה זה הבית והכל, ילדות, משפחה וחברים. היא הייתה אוהדת מספר 1 של חיפה וכל מה שהיא עשתה היה להביא וקידום ורווחה לתושבי העיר. היא הייתה אוזן קשבת ודלת פתוחה לכל מי שהיה צריך. חיפה הייתה בשבילה הכל וזו הייתה השליחות שלה".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream