דף הבית

יהודית אופיר

יהודית אופיר (79) מודה שאת הנטייה לפעול לטובת הקהילה ולעזור לזולת היא ירשה מהוריה כשגדלה בכפר חסידים.

יותר מ-30 שנה ניהלה את בית הספר ממ"ד רמב"ם ולימדה דורות רבים של תלמידים עם דגש על קניית ערכים של כבוד הדדי, עזרה לזולת, הסתכלות על האחר, אהבת התורה, איכות הסביבה ולמידה מתוך עניין.

עם העלייה הגדולה מברית המועצות לשעבר בתחילת שנות ה-90, פעלה יהודית לקליטת העולים החדשים בקהילה, תוך דאגה למחסורם, לימודיהם והשתלבותם בקהילה.

היא הייתה שותפה לפיתוח מודל ייחודי לשילוב בלמידה והקניית תרבות והרחבת אופקים לילדי קהילת נווה שאנן ויצרה תקדים שהיווה מודל לעוד בתי ספר ברחבי הארץ. אופיר היוותה מודל לחיקוי עבור רבים בכלל ועבור נשים בפרט – שילוב קריירה יחד עם גידול משפחה לתפארת.

לאחר פרישתה המשיכה לפעול למען הכלל כחברת הנהלת מרכז תרבות דתי ומונתה ליו"ר ההנהלה למשך מספר שנים. כמו כן, המשיכה לתרום לקהילה ולעיר חיפה והייתה חברת תנועת האישה הדתית "אמונה" כשהיא מרצה בנושאים שונים בהתנדבות.

"אני חושבת שתואר יקיר העיר זה מוגזם עבורי" היא מצטנעת "פעילות למען הציבור והקהילה זה משהו טבעי עבורי, זה חלק ממני, לא חושבת שזה משהו מיוחד. זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. חיפה זה הבית שלי וכשאני עושה משהו למען הציבור אני מרגישה שאני עושה למען הבית שלי וכמה שיהיה יותר טוב לציבור ככה יהיה יותר טוב לחיפה, לעיר שלי".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream