דף הבית

שלמה מרקל

ד"ר שלמה מרקל (70), יליד חיפה. סיים את שלושת תאריו האקדמיים בטכניון: תואר מוסמך בהנדסת חשמל, תואר מגיסטר בהנדסת חשמל ותואר דוקטור למדעים בתחום בינה מלאכותית. מאז שנת 2001 נמצא בתפקיד סגן נשיא בחברת ברודקום העולמית, חברה רב לאומית מובילה בפיתוח שבבים לתקשורת, הנסחרת בנסד"אק ומעסיקה אלפי עובדים ברחבי העולם.

ד"ר מרקל פועל שנים רבות במקביל, פעל בהתנדבות כל השנים למען החברה בישראל ככלל ובחיפה בפרט. היה יו"ר ועד רמת שאול ונאות סטלה המשלב אוכלוסיות מיוחדות וקידום בית הספר רמות. ממקימי בית הכנסת לתושבי שכונת רמת שאול , "היכל חנה" הנקרא על שם אימו שפעיל עד היום בנושאים חברתיים ושיעורי דת ומסורת במשך ימות השבוע.

בשנת 2003 הצטרף למועדון רוטרי חיפה, בתפקידו כיו"ר אפיק הביא לתרומות במיליוני שקלים שסייעו רבות לעיר: הקמת חדרי סנוזלן בבית ספר אורים לחינוך מיוחד, תמיכה בהקמת בית הסעדה בקריית שפרינצק, סיוע למוסדות חינוך, מרכז לשיפור הלמידה ולחיילים משוחררים.

ד"ר מרקל קיבל פעמיים אות "פול האריס". שימש כמ"מ יו"ר קרן חיפה וקידם קשרים עם הקהילות היהודיות בארצות הברית וכיו"ר המועצה הכללית של בית הגפן בו קידם דו הקיום במסגרות שונות.

כיהן כיו"ר אגודת בוגרי בית ספר הריאלי וידידיו לרבות חבר בוועד המנהל של ביה"ס, תרם רבות לנושאים רבים בבית הספר בדגש לנושאי מדע וטכנולוגיה, שילוב הקהילה האתיופית בבית הספר וקשרים עם ארה"ב. הוא פעיל באגודות ידידים שונות, לרבות תרומות כספיות אישיות, פעיל בנושא המאבק באנטישמיות בעולם, עוסק בחיבור של הקהילה היהודית-אמריקאית עם הקהילה בישראל ופועל לחינוך הנוער בתחומי טכנולוגיה, מדע ורפואה.

"חיפה בשבילי זו העיר שבה נולדתי" אומר ד"ר מרקל. "זו העיר שבה גדלתי ובה נולדו ילדי. חיפה היא דוגמה לחיים משותפים של כל הדתות וכל האנשים, חיפה היא דוגמא של רב-קיום".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream