דף הבית

חיים וילינגר

חיים וילינגר (68) נולד בשכונת הדר בחיפה והגיע לציבוריות החיפאית – כשנבחר לחבר מועצת העיר הראשון של תנועת דגל התורה בחיפה. הוא כיהן במועצת העיר במשך 15 שנה, בהן הספיק להיות חבר בוועדות רבות של העירייה. וילינגר היה כתובת לרבים מתושבי העיר שפנו אליו בכל שעות היממה על מנת שיעזור להם למצוא פתרון לבעיותיהם.

וילינגר פעל רבות למען הקהילה, החרדית והחילונית ובמלחמת לבנון השנייה. כשהעיר ספגה מטחים של טילים והאזרחים שהו במקלטים, עבר וילינגר בין המקלטים, בדק את שלומם ורווחתם של השוהים בהם ודאג למלא כל מחסור שהיה.

וילינגר דאג שהציבור החרדי יקבל את חלקו השווה בציבוריות החיפאית ולא חשש לנהל מאבקים אידאולוגיים אם התעורר בו חשש לפגעה בציבור החרדי. וילינגר התייחס לעצמו כשליח ציבור, שהשליחות שלו גדולה מהאני העצמי שלו ובכל זמן פנוי שהיה לו, עזר לנזקקים ומעוטי יכולת.

וילינגר שם את השליחות הציבורית בראש סדר יומו ודאג להישמר מכל מעשה אשר היה עלול להטיל בו רבב. הדבר היחיד שהוא הסכים לקבל, היו כרטיסי כניסה לגן החיות עבור ילדיו.

"נולדתי, גדלתי ולמדתי בחיפה ואני משוגע על העיר הזאת. אני אוהב שכולם מסתדרים יחד, חרדים וחילונים, יהודים וערבים, אשכנזים וספרדים. בחיפה זה הכל ביחד, כולם ביחד".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream