דף הבית

רמי לוי

רמי לוי (80) עלה מעיראק בגיל חמש ישירות לחיפה ומאז היא ביתו.

במשך עשרות שנים הוא עוסק בעשייה ציבורית למען העיר, וכיהן במשך שלושים שנה כחבר מועצת עיר בתקופתם של ראשי העירייה, אריה גוראל ז"ל, עמרם מצנע ויונה יהב, כשבמשך 21 שנים הוא גם כיהן כסגן וממלא מקום ראש העיר. לוי היה חבר מועצת העיר חיפה עם מספר השנים הרב ביותר, עד היום.

לאורך השנים כיהן ופעל לוי כדירקטור וכיו"ר דירקטוריונים עירוניים שונים כגון יפה נוף, כרמלית, שקמונה ואחרים, דרכם פעל וקידם פרויקטים רבים לטובת העיר.

הוא גם היה יו"ר הוועדה לרישוי עסקים ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה וניהל אלפי תיקים של פניות ובקשות מאזרחי חיפה ובתי עסק שונים במתן דגש על מציאת פתרונות הן בתחום המוניציפאלי והן בתחומי הרווחה. במקביל, פעל להבאת תקציבים ממשלתיים לעיר והיה מקשר מוביל בין עיריית חיפה לממשלות ישראל.

לוי פעל רבות למען העסקים בחיפה ולשינוי תקנות שגרמו לעיכובים והוצאות מיותרות. כדירקטור ברשות הנמלים והרכבות פעל לוי לפיתוח נמל חיפה והבאת אוניות נוסעים לנמל חיפה.

"חיפה זה הכל בשבילי" אומר לוי "מאז שאני מכיר את חיפה העיר הזו היא הכל בשבילי. אני גר בחיפה, אני חי בחיפה, אני עושה בשביל חיפה ובעיני חיפה זה הדבר הכי חשוב".

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream