דף הבית

יעקב בזק

יעקב בזק (81) בזק נולד במרוקו והגיע לחיפה ב-1968. עבד בעיריית חיפה במשך כחמישים שנה, עוד מתקופתו של ראש העיר אבא חושי, ומילא שורה רחבה של תפקידי מפתח: דובר עיריית חיפה ועוזר ראש העירייה, מנהל האגף ליחסי ציבור, דוברות וקשרים בינלאומיים.

כמו כן, פיתח בזק מערכות קשרים בין חיפה למדינות דוברות צרפתית ופעל לכריתת ברית תאומות עם 12 ערים ברחבי העולם. בזק יזם וטיפל בנושאים ציבוריים במשך עשרות שנים בחיפה כמו מתאם פרויקט הקמת מרכז תרבות ישראל צרפת בחיפה וגיוס תרומות בצרפת.

בזק טיפל בוועדי השכונות ובבעיות העירוניות בכל אחת מ-25 השכונות שהיו קיימות בחיפה בשנים 1969 – 1975 והיה איש הקשר בין העירייה לבין האמנית אורסולה מלבין ובתקופת פעילותו הוכפל מספר הפסלים בגן.

הוא פרסם מאמרים על חיפה בעיתונות המקומית הארצית והצרפתית, פרסם ספר בצרפתית תחת השם "הערות והארות על ישראל", שבו פרק משמעותי על חיפה ונושאים הקשורים לעיר. בזק כיהן כחבר הנהלה הארצית ונבחר ליושב ראש הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו בחיפה וסביבותיה, ממייסדי מועדון אגודת העיתונאים בחיפה בקומפלקס מרכז גסטון דפר ושימש יו"ר הפורום ידידי מועדון עיתונאי חיפה.
הוא כיהן מנכ"ל העמותה לקידום ענייני המעון לחוסים בטבריה, כיהן כיו"ר האגודה לידידות ישראל – בלגיה, חיפה – אנטוורפאן, כיהן כסגן יו"ר והגזבר הלאומי של העמותה בפריז לגיוס תרומות להקמת מרכז על שם גסטון דפר וכן למטרות ייעודיות בתחומי חינוך, התרבות והאמנות בחיפה. ייסד וניהל משרד ליחסי ציבור וקשרים בינלאומיים "בזק- זוהר תקשורת". הוא מחזיק בתואר אביר המסדר הלאומי למצוינות של צרפת ותואר אביר ליגיון של צרפת.

"כל המרץ נובע מדבר אחד: אם תרצו אין זו אגדה" אומר בזק "כל דבר שהגיע אלי התגייסתי ועשיתי באהבה גדולה למען חיפה כי חיפה חשובה לי, חיפה זה הבית שלי וחיפה זה המקום שלי. כל מה שעשיתי היה רק מתוך טובת העיר, תמיד רציתי שחיפה, העיר שלי, תהיה הכי טובה ושגם בארצות אחרות יכירו את חיפה ואת היופי שלה".

https://www.youtube.com/watch?v=ycjEufTLSag

© כל הזכויות שמורות לעיריית חיפה צילום : ראובן כהן ,ניר בלזיצקי ,צילום ועריכה ענת סולומון בניית אתרים by
daydream